CrosairSoft
Kategorilerimiz
Sepetim

Mjf Baskı Hizmeti

Mjf Baskı Hizmeti

Mjf Baskı Hizmeti

Mjf Baskı HizmetiMJF TeknolojisiMJF 3D yazıcılar; toz halde bulunun poliamid malzemenin katmanlar halinde tablaya yığılması, üzerine "fusing agent" ve "detailing agent" damlatılıp ardından ısıya maruz bırakılması prensibiyle üretim yapar. Fuse agent, beyaz olan toz malzemeyi koyulaştırdığı için ısı emilimi artar ve buradaki tozlarda lokal sinterlenme gerçekleşir. Detailing agent ise, çok daha küçük damlalar halinde üretilecek parçaların kenar uçlarına damlatılır. Bu sayede parça ile parçanın hemen dışındaki toz tabakası arasında bir yüzey oluşturulmuş olunur. Bu da etraftaki toz malzemenin ana parçaya yapışmasını, birleşmesini engeller. MJF üretim sistemine çok etkenli baskı (multi-agent printing) denir.
MJF ile yapılan üretim işlemlerinde PA 11, PA 12 ve PA Glass Beads adlı plastik malzemeler kullanılabilir.

MJF teknolojisi SLS yani lazer ile sinterleme teknolojisine benzese de, temel olarak ayrıldığı noktalar ısı kaynağı ve baskı sonrası soğutma sürecidir. HP’nin geliştirdiği soğutma ve toz giderme sistemi sayesinde, lazer sinterlemeye kıyasla on kat daha hızlı üretim yapılabilir.


AvantajlarıMJF’nin sunduğu yüzey kalitesi ve pürüzsüzlük sayesinde, baskıdan çıkan fonksiyonel modellerin üretim sonrası işlemlere çok az ihtiyacı vardır. Bu durum, fonksiyonel prototipler ve az adetli seri üretimler için daha kısa teslim süreleri ve daha uygun maliyet anlamına gelir. MJF ile tek seferde daha düşük birim başı maliyetli üretim yapmak mümkündür.

WhatsApp
+908504410368