Beğendiklerim 0

3D TARAMA VE TERSİNE MÜHENDİSLİK HİZMETİ

3D TARAMA VE TERSİNE MÜHENDİSLİK HİZMETİ

Profesyonel 3D tarayıcı çeşitlerimiz ve uzman kadromuz ile her boyuttaki nesneyi hızlı ve kaliteli bir şekilde tarayarak bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlamaktayız.

 

3D Tarama ve Tersine Mühendislik Hizmeti

  3 Boyutlu datası mevcut olmayan ürünlerin üretilmek istenmesi, fakat üretilmiş örneği bulunan ürünlerin 3 boyutlu tarama ile elde edilen bilgisayar destekli datanın istenmesi ,  ürünün tasarım ve mühendislik anlamında iyileştirilmesi , üzerinden ölçü aletleriyle ölçü alınamayacak parçaların CAD modelinin oluşturulması, fiziksel olarak ölçü alınamayacak parçaların CAD modeli üzerinden ölçümlenmesi, CAD model oluşturma süresinin kısalması, tasarım hatalarının minimize edilmesi, parametrik CAD model oluşturulabilmesi  tersine mühendislik hizmeti kaliteli, hızlı ve ekonomik çözümler sunar.

Tersine mühendislik nedir ?

Tersine mühendislik, fiziksel olarak var olan bir ürünün tasarım bilgilerinin bulunmadığı durumlarda, ürünü yeniden üretebilmek veya geliştirebilmek amacıyla, ürünün tasarım bilgilerinin elde edilmesidir. Ürün 3D optik ölçüm sistemleri ile taranır ve lssayısal veriler elde edilir. Bu veri poligon mesh(STL) veri olarak tanımlanır. Polygon mesh veri üzerinden ilgili tersine mühendislik yazılımları kullanılarak hassas bir mühendislik çalışması ile ürünün cad verisi elde edilir.

Tersine Mühendisilik Ne Zaman Kullanılır ? 

  • - CAD verisi olmayan ürünlerin üretilmek istenmesi.
  • - Mevcut CAD modelin değişikikler ve düzenlemeler için uygun olmaması.
  • - Mevcut CAD modelin güncel üretim yöntemleri için yetersiz kalması.
  • - Rakip ürünlerin sayısal ortamda karşılaştırılması.
  • - El işçiliği ile son haline getirilen kalıp ya da modellerin cad verisinin oluşturularak imal edilmek istenmesi.
  • - El işçiliği ile son haline getirilen kalıp ya da modellerin cad verisinin oluşturularak imal edilmek istenmesi.
  • - Deforme olmuş kalıpların sadece ilgili bölümlerinin onarımı.

Türkiye’nin en büyük 3D Baskı Hizmeti, 3D printer, 3d Tasarım, 3D tarayıcı, ve Filament çözüm merkezi olan 3DBASKIBIZ‘in sunduğu geniş hizmet seçeneği ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ürünlerinizi güven, kalite ve memnuniyet garantisi ile alabilirsiniz !

3D baskı hizmeti almak istiyorsanız 3D Baskı Hizmeti  sayfamıza gidebilir, sorularınız için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

3D Yazıcılar, 3D Tarayıcılar, 3D Tasarım ve Filamentler hakkında haber, bilgi ve tavsiyelere ulaşabileceğiniz 3DBASKIBIZ Blog'unu ziyaret etmeyi unutmayınız !